بازدید کننده گرامی سلام. با تشکر از شما بخاطر بازدید از سایت ترک جامه استانبول

اگر برای اولین بار قصد سفارش پوشاک از ترکیه و از طریق سایت ما را دارید لطفا این بخش را بخوانید. به احتمال زیاد سوال هایی دارید که بعد از خواندن این بخش جواب خواهید گرفت. همچنین توضیحات کامل و مفصلی در بخش "راهنمای جامع خرید از ترکیه - اینجا را بزنید - گفته شده است. همچنین توضیحات کامل در مورد نحوه درخواست سفارش و ارسال سفارش ها به همراه تعرفه های پستی ترکیه و کارمزد سایت - اینجا را بزنید - بیان شده است. اگر همچنان سوالی برای شما باقی ماند از طریق تماس تلفنی یا وایبر یا تلگرام از من بپرسید.

 خدمات ما تعهدات ما موارد خارج تعهد کارمزد ارسال خرید حضوری و سریع اعتمادسازی سوالات متداول

سایت ترک جامه استانبول چه خدماتی به مشتریان گرامی ارایه می کند

فعالیت سایت ترک جامه استانبول در زمینه تجارت الکترونیک و خدمات ثبت سفارش اینترنتی و خرید از کشور ترکیه - پرداخت اینترنتی و خدمات مرتبط است. این به این معناست که تمامی برندها – مارک ها - کالاها و اجناس موجود در سایت متعلق به ما نیست بلکه به فروشگاه های آنلاین لباس و پوشاک در ترکیه تعلق دارد و هر نوع خریدی صرفا با سفارش مشتری ها انجام خواهد شد.

حدود 40 عدد از بهترین فروشگاه های پوشاک ترک و سایت های فروش آنلاین آنها در سایت ترک جامه استانبول یک جا جمع شده است و انتخاب از بین صدها هزار مدل انواع و اقسام محصولات برای شما مهیاست.

آنچه در تعهد است و به مشتری های گرامی ارایه می گردد

با توجه به زمینه فعالیت سایت ترک جامه آنچه به خریداران ارایه میشود خدمات است.

1- پرداخت وجه و ثبت سفارش مشتری در اسرع وقت در فروشگاه آنلاین ترک

2- دریافت سفارش مشتری از کارگو ترکیه و ارسال آن به آدرس او در کوتاهترین زمان ممکن

3- ارایه عین فاکتور های خرید و رسید پستی به مشتری جهت شفاف سازی کامل

  • نکته: به منظور مخفی ماندن قیمت واقعی محصولات از چشم ارزایاب های اداره پست ایران فاکتورهای خرید چاپی در مرسولات ارسالی قرار داده نمی شود. ولی چنانچه مشتری گرامی شخصا مایل یاشد که فاکتورها در همان مرسوله برای او ارسال شود حتما این کار انجام خواهد شد. در غیر این صورت تصویر فاکتور ها از طریق برنامه های تلگرام یا وایبر یا از راه ایمیل تحویل مشتری می شود.

4 – تعهد به حسن انجام کار سریع و دقیق با در نظر گرفتن منافع مشتری محترم. خرید کالا در اسرع وقت - بسته بندی کالا به مناسبترین و امنترین حالت ممکن - ارسال کالا با بهترین و مقرون به صرفه ترین حالت ممکن

موارد خارج از تعهد سایت

1- تعهد اصالت کالاها و اجناس و کیفیت با فروشگاه های آنلاین ترکیه است.

2- دیرکرد در ارسال سفارش یا عدم ارسال سفارش به هر دلیل از سمت سایت های آنلاین ترک و موارد از این دست در مسولیت خود سایت ترک است. از سایتهای معتبر سفارش بدهید.

3- در موارد بسیار اندک اگر فروشگاه آنلاین ترک رنگ نادرست یا سایز اشتباه ارسال کند مسیولیت تعویض با خود فروشگاه آنلاین ترک است.

4- چنانچه ایرادی در اجناس ارسال شده از سمت سایت ترک وجود داشته باشد مانند سایز یا رنگ نادرست یا مواردی مانند شلی دکمه یا زیپ یا ... مسیولت تعویض با سایت ترک است. قابل ذکر است که موارد ایراد به ندرت است زیرا پوشاک و لباس های ترک دارای کیفیت خوبی هستند.

5- در صورتی که مشتری رنگ یا سایز اشتباه سفارش بدهد و سفارش او ثبت بشود تغییر در سفارش به عهده مشتری است و معمولا تعویض شامل صرف وقت و هزینه می شود.

6- در مواردی که مشتری تمایل به مرجوعی داشته باشد مانند انصراف از خرید - عدم دقت در خرید کالای مورد نظر و ... هزینه مرجوعی به عهده مشتری است. هزینه مرجوعی شامل 10 لیر بابت حمل تا محل کارگو مربوط و مبلغی متغیر بابت اجرت کارگو است.

7- در موارد اندک ممکن است کل سفارش یا بخشی از سفارش  از سمت سایت ترک کنسل بشود این مورد در تعهد ما نیست و پول اجناس کنسلی بعد از واریز به حساب ما عینا به مشتری عودت داده می شود یا خرید جایگزین با هماهنگی مشتری انجام می شود.

8- تغییر احتمالی در نرخ لیر و کاهش یا افزایش قیمت لیر از زمان ثبت سفارش تا ارسال اجناس در تعهد ما نیست. قیمت لیر متغیر است و بالای سایت به روز میشود.

9- برداشته شدن احتمالی تخفیف سایت ها یا اضافه شدن هزینه کارگو در خرید نهایی بعد از پیش فاکتور در تعهد نیست.

10- موارد تعلل یا دیرکرد در روند تحیول پست ایران به عهده این سایت نیست. اخذ وجه اضافی از مشتری توسط مامور بی مسیولیت پست ایران به عهده این سایت نیست.

11- مطالبه پول از مشتری توسط گمرک ایران خارج از عرف و قانون پست جمهوری ایران در تعهد نمی باشد.

کارمزد ارسال

کارمزد ارسال برای هزینه تحویل مرسوله به اداره پست ترکیه می باشد. کارمزد مبلغ 10 لیر برای هر 2 کیلوگرم بار است. یعنی تا دو کیلوگرم 10 لیر می شود و بیشتر از 2 کیلوگرم به نسبت معین می شود. دقت داشته باشید که مبلغ 10 لیر به ازا هر 2 کیلوبار نوشته شده است نه هر خرید یا هر سفارش. هر 2 کیلو بار یا کمتر ده لیر.

خرید حضوری و سریع

آن دسته از مشتریان ارجمند که خواهان خرید حضوری و سریع محصولی از فروشگاه های سطح شهر (استانبول-ازمیر-دنیزلی) هستند - به شرط وجود آن کالا و یکی بودن قیمت آن کالا با سایت - این امر برای آنها انجام خواهد شد. اعداد اقلام سفارشی باید در حد چند آیتم باشد. ضمنا خرید حضوری برای سایت هایی امکان پذیر است که دارای چند شعبه در هر شهر باشند مانند دفاکتو - ال سی وایکیکی - کوتون - کفش فلو و ... کارمزد خرید حضوری مبلغ 15 لیر به ازای هر آدرس است. در بعضی موارد ممکن است خرید حضوری بدون کارمزد انجام شود. مواردی مانند پر شدن سقف خرید روزانه کارت های بانکی یا مشکل فنی در خرید از سایتها

اعتماد سازی:

به طور کلی می توان گفت که خرید و فروش در فضای مجازی همیشه با مقداری ریسک همراه است. مشتریان محترم جهت اعتماد قبل از خرید و به حداقل رساندن این ریسک می توانند اولین خرید را با یک محصول کم قیمت مانند تیشرت پیراهن شلوار و ...  آغاز کنند تا روش کار را مشاهده کنند.

1- بعد از خریدهای اینترنتی تصویر اطلاعات دقیق خرید ثبت شده در حساب سایت ترک برای مشتری ارسال خواهد شد.

2- ایمیل تایید خرید که از سایت ترک ارسال شده است به آدرس ایمیل مشتری فروارد خواهد شد.

3- بعد از خرید های حضوری تصویر فاکتور چاپی فروشگاه به مشتری ارایه می شود.

4- بعد از رسیدن سفارش نیز عکس با شاخص نام مشتری و تاریخ روز از کالا یا کالاهای خرید شده برای مشتری ارسال می شود.

بدینسان مشتری یقین خواهد کرد که سفارشش به درستی و صحت انجام شده است.

ضمنا مشتری سرعت عمل در خرید کالا را مشهاده می کند و نیز هویت و مشخصات مدیر سایت و صاحب حساب برایش مشخص می شود و می توانند با تطبیق شماره حساب مالک سایت با مشخصات صاحب دامنه دات آی آر از یکی بودن هر دو مورد مطمین شوند.

سوالات متداول:

سفارش من چند به دست من می رسد؟

بیان دقیق قیمت تمام شده سفارش ها به تومان ممکن نیست. ولی به صورت حدودی قابل تخمین است. قیمت تمام شده شامل A-بهای سفارش بعلاوه  B-هزینه ارسال از ترکیه به ایران است.

  • برای دانستن بهای سفارش(A) می بایست لینک سفارشتان را بفرستید تا به شما پیش فاکتور از سبد سایت مربوط داده شود تا بهای سفارش را مشاهده کنید.
  • هزینه ارسال(B) هم بر مبنای وزن است. وزن اجناستان را حدس بزنید و در قسمت تعرفه پست آنرا مشاهده کنید.

توضیحات تکمیلی:
بهای سفارش شامل قیمت اجناس سفارش داده شده بعلاوه هزینه حمل(کارگو) است. مانند اینکه شما از سایت دیجی کالا کفشی سفارش بدهید. یک قیمت کفش دارید و یک هزینه حمل از محل سایت دیجی کالا به آدرس شما(کارگو). در کشور ترکیه بعضی از سایتها کارگو ندارند. در پیش فاکتور شما مشخص خواهد شد.

هزینه ارسال شامل تعرفه های پست ترکیه بعلاوه  کارمزد ارسال است. مثلا اگر وزن اجناس شما 1500 گرم باشد 80 لیر باید به پست ترکیه پرداخت بشود و 10 لیر هم به ما جهت حمل و تحویل مرسوله شما به پست ترکیه.

در ایران هم مبلغی حدود 20.000 تومان درب منزل به مامور پست می پردازید. به این صورت می توانید قیمت تمام شده را تخمین بزنید.


چه مدت طول می کشد تا سفارش به دستم برسد؟

این مدت زمان به صورت دقیق و تضمینی قابل تعیین نیست چون سفارش از طریق پست ترکیه و پست ایران به دست مشتری می رسد و ممکن است مدت زمان به هر دلیل مقداری کم یا زیاد شود. عرف این زمان بدین صورت است.

مدت زمانی که سایت آنلاین ترک سفارش شما را به آدرس ما در ترکیه تحویل حدود 3 تا 7 روز کاری(در خرید حضوری 1 تا 2 روز)

مدت زمانی که مرسوله شما از استانبول بار نقلیه مربوط شود تا تهران از طریق "پست" و "کارگو ویژه پست" حدود 1 تا 2 هفته

مدت زمانی که مرسوله از استانبول بار نقلیه مربوط می شود تا تهران از طریق "کارگو عادی پست" حدود 3 تا 4 هفته

مدت زمان تحویل پست ایران از تهران تا شهرستانها حدود 3 روز

بر این مبنا زمان حدودی رسیدن محصول از ترکیه تا آدرس شما قابل تخمین است.


چرا قیمت ها به تومان نیست؟ این علامت (Ŧ) در کنار قیمت کالا چیست؟

در این سایت بهترین و بزرگترین تولید کنندگان پوشاک در ترکیه همراه با سایت های فروش آنلاینشان یک جا برای شما جمع آوری شده است تا امکان انتخاب از بین هزاران محصول و مدل برای شما امکانپذیر شود. در واقع شما دارید به صورت مستقیم از فروشگاه های لباس و پوشاک ترکیه خرید می کنید در نتیجه همه قیمتها به لیر ترکیه است. این نماد Ŧ نیز نشانه لیر ترکیه است همچنان که این نماد $ دلار آمریکاست.


قیمت هر لیر ترکیه به پول ایران چند می شود؟

قیمت لیر ترکیه به مانند سایر ارزها مانند دلار هر روز تغییر می کند. این قیمت هر روز در بالای سایت ثبت میشود و جلو چشم مشتری است. این قیمت از ساعت 12 ظهر هر روز تا 11 شب همان روز معتبر است. با این حساب اگر جلو کالایی قیمت 170Ŧ نوشته شده بود باید 170 را به راحتی در عدد بالای سایت ضرب کنید تا قیمت آن جنس به تومان معین شود. در بعضی مواقع قیمت ها همراه با یک نقطه است مانند 19.75Ŧ در این موارد دو رقم سمت راست پول خرد است و قیمت اصلی ارقام سمت چپ عدد است.


چرا قیمت لیر در این سایت با قیمت صرافی شهر ما فرق دارد؟

جواب ساده است. حق الزحمه خدمات که سود ماست + کارمزد انتقال پول که سود صراف یا بانک است. سود سایت ترک جامه استانبول حدود 10% کل هزینه هاست. این حدود 10 درصد به قیمت لیر اضافه میشود. به همین 2 دلیل همیشه قیمت لیر مقداری بیشتر از صرافی یا بازار شهر شماست. جهت اطمینان خاطر کامل از مناسب بودن قیمت لیر در این وبسایت نسبت به بقیه افراد یا شرکت ها یا سایت ها کافی است 5 دقیقه در اینترنت سرج و جستجو کنید و قیمتها را مقایسه کنید.


آیا در ایران نیز باید پولی بدهم؟

طبق قانون هر فرد در طول سال با آدرس مشخص تا مبلغ 50 دلار آمریکا و مواردی تا 80 دلار معاف از عوارض ورود کالا از خارج است. این مبلغ در چهارچوب کالای تجاری می باشد. لاکن اجناسی که در قالب بار هدیه برای شما می آید فاقد هر گونه عوارض و حقوق گمرکی است. در این سایت اجناس در قالب کالای هدیه ارسال می شود.

مبلغی حدود 20.000 تومان به اسم "مالیات بر ارزش افزوده و حق سهم پست" از همه افراد درب منزل توسط مامور پست و با ارایه رسید مهر خورده گرفته خواهد شد. این مبلغ ارتباطی به تجاری یا هدیه بودن مرسوله و غیره ندارد و در هر حال دولت ایران از شما خواهد گرفت حتی اگر مرسوله شما شامل 1 عدد مداد باشد!

* هر مبلغی مامور پست از شما درخواست کرد حتما باید برابر آن به شما رسید مهر دار با سر برگ اداره پست ایران داده بشود. از پرداخت پول بدون رسید امتناع کنید.